Boks Dünyası

Kolombiyalı korktu Rumen’e vize yok

Posted on: 30/05/2010

Profesyonel boksörümüz Selçuk Aydın’ın 5 Haziran’da yapacağı unvan maçı için Kolombiyalı Luis Collazo gelmekten vazgeçti. Yerine seçilen Rumen Ionut Dan Ion’a ise vize çıkmadı.

Sinan Şamil Sam’dan sonra ProfesyonelBoks’ta yüz akımız Selçuk Aydın, rakiplerini fena korkutunca, maç yapamaz hale geldi. 5 Haziran’da Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Dünya Orta Sıklet unvan maçına çıkmaya hazırlanan Aydın, rakibi Kolombiyalı Luis Callazo korkup gelmeyeceğini bildirince, ortada kaldı. Unvan maçı için Arena BoksSportif Organizasyonu, Boks Federasyonu’na müracaat ederek Selçuk Aydın’ın 5 Haziran’da Kolimbiyalı Luis Collazo ile ünvan maçı yapacağını belirterek, gerekli şart olan 12.500 doları da federasyon hesabına yatırdı.

DAN ION’A İZİN VERİLMEDİ
Ancak Kolombiyalı sporcu, Selçuk’tan çekinip, bir üst sıklette unvan maçıoynayacağını bildirmesi üzerine, bu kez rakip olarak Romen Ionut Dan Ion gösterildi. Boks Federasyonu, Romen sporcuya onay vermedi. Federasyon Başkanı Eyüp Özgeç, Luıs Collazo için verilen iznin, yeni rakip için geçerli olmayacağını belirterek şunları söyledi:
‘Romen boksör için de izin alınması gerekir. Bize şu ana kadar resmi bir müracaat olmadı. Müracaat geldikten sonra sporcunun kariyerine bakılır, teknik kurul inceler ve yönetim kuruluna raporunu sunar. Biz de yönetim kurulu olarak izin verdiğimiz takdirde, unvan maçı yapılır.’

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: